пʼятниця, 2 квітня 2010 р.

"Кельтський орнамент" може бути древньою мовою - вчені

КИЇВ, 2 квітня. /УКРІНФОРМ/. Група британських вчених на чолі з Робом Лі з Університету Екзетера встановила, що різьблення на знаменитому піктському камінні містить раніше невідому писемність, повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на статтю у журналі Proceedings of the Royal Society.
Пікти були найдревнішим народом (можливо, кельтського походження), який населяв північ Британських островів і в перші століття нашої ери часто воював з римлянами. Згодом вони злилися зі скоттами в єдиний шотландський народ.
Вчені проаналізували весь масив символів на камінні і дійшли висновку, що різьблення містить певну писемність. Вона ще не розшифрована, але дослідники впевнені, що написи, зроблені піктською мовою, а не латинською чи якоюсь з відомих кельтських мов.
Окремі символи, виділені найковцями, нагадують різних тварин (собак, коней), предмети озброєння і домашнього господарства. Крім того, дослідники вважають, що і "кельтські вузли" (характерні "плетені" орнаменти) можуть містити якусь інформацію, будучи, таким чином, певним різновидом писемності.