КИЇВ, 2 лютого. (УКРІНФОРМ). Американським генетикам вдалося вивести бактерії, які, поїдаючи сільськогосподарські відходи, здатні виробляти дешевший і екологічно безпечніший аналог сучасних видів біопалива, повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на ресурс "Компьюлента".
Один з основних аспектів виробництва біопалива - хімічне перетворення олії, що міститься в рослинах. Американські біологи
сатверджують, що їм вдалося вивести генетично модифіковану версію бактерій Escherichia Coli, які можуть робити це ефективніше і дешевше. Мікроорганізми харчуються простим цукром, що міститься в деревній стружці, соломі та іншій біомасі, виділяючи молекули палива.
"Ми включили ген, який дає змогу виробляти біодизель напряму, - говорить провідний автор дослідження Джей Кислінг з Національної лабораторії ім. Лоуренса в Берклі. - Генетично модифікована кишкова паличка виділяє біодизель з клітини, і це означає, що нам не треба "зламувати" клітину для отримання палива. Це істотно позначається на вартості виробництва. Крім того, біодизель не розчиняється у воді, але спливає, як будь-яка олія. Це дає змогу економити на витратах на обробку".