пʼятницю, 12 лютого 2010 р.

У Москві заспокоюють: великий десантний корабель "Mistral" не загрожує Україні

МОСКВА, 12 лютого. (Ігор Соловей - УКРІНФОРМ ). У Комітеті Держдуми РФ з оборони не бачать загрози Україні у зв'язку з придбанням Росією у Франції великого десантного корабля "Mistral". Про це власному кореспондентові УКРІНФОРМу в РФ розповів член Комітету Держдуми з оборони, глава "Руху підтримки флоту" Михайло Ненашев.
Він нагадав, що хоча корабель може знаходитися у різних морських акваторіях, російська сторона вже заявляла про плани базування "Mistral" на Тихоокеанському флоті. "Виходячи з тактико-технічних даних, його використання у Чорному морі малоймовірне. Хоча всіляке можливе", - заявив військовий експерт.
Загалом, член Комітету Держдуми з оборони розкритикував керівництво Росії за рішення придбати таке судно у Франції. "Я вважаю закупівлю російськими збройними силами французького корабля недоцільним, оскільки наша військова промисловість, незважаючи на технологічний і кадровий стан, може робити такі кораблі. Необхідно виявити лише волю і здійснити системне управління", - заявив він.
За словами М.Ненашева, даний крок не принесе країні жодної переваги, про що говорять у Міністерстві оборони Росії. "Купуємо ми іноземні літаки - і що? Ми перестаємо свої робити! Закуповуємо ми іноземні машини - перестаємо свої робити! І до якого рівня ми можемо далі відступати у технологічному тв інтелектуальному плані?", - говорить депутат.
У зв'язку з придбанням у Франції великого десантного корабля "Mistral" заклопотаність висловили США і Грузія, а уряду Латвії, Литви та Естонії офіційно попросили Париж надати всю інформацію про те, які саме технології та види зброї будуть включені до цого контракту.
Командувач силами оборони Естонії генерал-лейтенант Антс Лаанеотс заявив, що його країна буде змушена вжити додаткових заходів безпеки, якщо такий корабель з'явиться у Балтійському морі.
На будівництво "Mistral" Франція витратила з бюджету 300 млн євро. Водотоннажність корабля становить 21,6 тис. тонн. Він здатний перевозити до 900 морських піхотинців, до 70 бронемашин, включно з 13 танками, і 16 вертольотів.