ДНІПРОПЕТРОВСЬК. (Людмила Блик - УКРІНФОРМ). У Бабушкінському районному суді Дніпропетровська закінчилося провадження цивільної справи, у якій пенсіонер позивався до головного управління МВС України у Дніпропетровській області та управління Державної автомобільної інспекції у Дніпропетровській області з метою відшкодування завданих йому працівниками ДАІ фізичних страждань і моральної шкоди та забезпечення права говорити з ним українською. Як повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу, суд задовольнив вимоги частково, винісши ухвалу про стягнення на користь позивача 4 тисяч гривень (позов був про відшкодування 100 тис. грн).
За словами пенсіонера, гроші для нього відігравали у цій справі другорядну роль, головне, що мовне питання отримало логічне завершення. Хоча саме провадження тривало півтора роки і набуло резонансу.
Події, які стали приводом для позову, сталися 20 квітня 2008 року, коли пенсіонер разом із приятелем їхав у гості до родичів на Великодні свята. Поблизу села Партизанське Дніпропетровського району його зупинили працівники ДАІ. Почувши прохання надати документи, чоловік попросив патрульного повторити його державною мовою. Сержант обурився й відмовився це зробити. Конфлікт закінчився тим, що двоє патрульних витягли водія з машини і кайданами прикували його до стовпа. Потім вони зупиняли проїжджих, аби ті стали свідками начебто хуліганських дій пенсіонера. Пізніше його хотіли звинуватити у порушенні громадського порядку. Врешті-решт цих патрульних було звільнено з роботи, а перед пенсіонером вибачились. Однак постраждалий, сам кадровий офіцер - полковник запасу авіації, голова обласної організації Спілки офіцерів України - вирішив позиватися. У своїй заяві він вказав на завдані йому працівниками міліції фізичні і моральні страждання, брутальне ставлення і приниження людської гідності.
За словами пенсіонера, рішенням суду він задоволений.
Як зазначив його правозахисник, на теренах Дніпропетровщини це перша подібна справа, і вона отримала справедливе рішення від правосуддя.
Події, які стали приводом для позову, сталися 20 квітня 2008 року, коли пенсіонер разом із приятелем їхав у гості до родичів на Великодні свята. Поблизу села Партизанське Дніпропетровського району його зупинили працівники ДАІ. Почувши прохання надати документи, чоловік попросив патрульного повторити його державною мовою. Сержант обурився й відмовився це зробити. Конфлікт закінчився тим, що двоє патрульних витягли водія з машини і кайданами прикували його до стовпа. Потім вони зупиняли проїжджих, аби ті стали свідками начебто хуліганських дій пенсіонера. Пізніше його хотіли звинуватити у порушенні громадського порядку. Врешті-решт цих патрульних було звільнено з роботи, а перед пенсіонером вибачились. Однак постраждалий, сам кадровий офіцер - полковник запасу авіації, голова обласної організації Спілки офіцерів України - вирішив позиватися. У своїй заяві він вказав на завдані йому працівниками міліції фізичні і моральні страждання, брутальне ставлення і приниження людської гідності.
За словами пенсіонера, рішенням суду він задоволений.
Як зазначив його правозахисник, на теренах Дніпропетровщини це перша подібна справа, і вона отримала справедливе рішення від правосуддя.