середа, 16 грудня 2009 р.

Кава і чай знижують ризик розвитку діабету

КИЇВ, 16 грудня. (УКРІНФОРМ). Австралійські вчені підтвердили, що вживання кави і чаю знижує ризик розвитку цукрового діабету, повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на Лента ru.
Зробивши метааналіз 18 досліджень, проведених з 1966 по 2009 рік за участю 457 тис. 922 добровольців, учені з Інституту міжнародного здоров'я Джорджа переконалися, що в людей, які випивають від трьох до чотирьох чашок кави на день, ризик захворіти цукровим діабетом другого типу на чверть менший, ніж у тих, хто випиває дві чашки й менше.
При цьому кожна додаткова чашка кави в день знижує ризик діабету на сім відсотків. Чай і кава з пониженим вмістом кофеїну мають схожу дію.
Результати метааналізу свідчать про те, що протидіабетичний ефект вивчених напоїв пов'язаний не з кофеїном, що міститься в них, як передбачалося раніше, а з іншими речовинами, такими як магній, лігнани, катехіни та інші.
За словами керівника дослідження доцента Речел Хакслі (Rachel Huxley), рекомендувати споживання великих кількостей кави для профілактики діабету на підставі наявних даних не варто, проте вивчення активних субстанцій напоїв може призвести до створення принципово нових ліків від цієї хвороби.