пʼятниця, 4 грудня 2009 р.

Україна вітає поновлення діалогу між Росією і НАТО - Петро Порошенко

БРЮССЕЛЬ, 4 грудня. (Дмитро Шкурко - УКРІНФОРМ). Українська сторона вітає поновлення діалогу між Росією і НАТО. Про це 3 грудня в Брюсселі під час зустрічі з журналістами за підсумками засідання Комісії Україна-НАТО заявив міністр закордонних справ України Петро Порошенко.
Він висловив переконання, що завтра під час засідання Ради НАТО-Росія буде продемонстрований суттєвий прогрес у розвитку відносин між НАТО і Російською Федерацією.
Відповідаючи на запитання журналістів щодо значення такої співпраці для міжнародної системи безпеки, Петро Порошенко зауважив: "Я не хочу давати оцінок відносинам між НАТО і Росією з боку України, це не належить до моєї компетенції. Разом із цим очевидно, що для виходу з будь-якої конфліктної ситуації є необхідним діалог, наприклад, діалог між Росією і НАТО. Він зараз поновлений і ми це вітаємо. Такий діалог є необхідним, наприклад, і між Росією і Грузією. Відсутність діалогу жодним чином не сприяє врегулюванню ситуації. Я як міністр закордонних справ України можу тільки вітати той факт, що такий діалог відновлюється", - наголосив український урядовець.
Він окремо підкреслив, що відновлення конструктивної співпраці між такою країною як Росія і Північноатлантичним альянсом є ще одним доказом того і аргументом на користь того, що на сьогодні проблема безпеки носить глобальний характер, і ефективна співпраця і взаємодія окремих країн з Північноатлантичним альянсом лише підвищує рівень безпеки і стабільності у світі. Разом із цим Петро Порошенко наголосив, що сьогодні під час засідання двосторонньої Комісії Україна-НАТО, а також під час його двосторонніх зустрічей з посадовими особами Альянсу, неодноразово і абсолютно чітко було заявлено, що жодна країна не має права вето на дії суверенної та незалежної держави в питаннях забезпечення власної безпеки.
Відповідаючи на запитання про те, чи відчуває Україна тактику подвійних стандартів з боку НАТО з огляду на те, що така країна як Чорногорія, ймовірно, під час зустрічі міністрів закордонних справ отримає право приєднатися до Плану дій щодо членства, Петро Порошенко зауважив, що до цієї ситуації має застосовуватися такий же принцип поваги до суверенного рішення кожної окремої країни. "Якщо така країна як Чорногорія обрала шлях для забезпечення власної безпеки в євроатлантичному форматі, ми можемо тільки привітати таке рішення. Якщо ви питаєте мене про подвійні стандарти у підходах до різних країн, моя відповідь буде дипломатичною - ПДЧ (План дій щодо членства) не є обов'язковою передумовою для приєднання до НАТО. Не треба переоцінювати значення ПДЧ для процесів євроатлантичної інтеграції. Багато з країн не проходили цей етап до входження в Альянс. Кожна країна має торувати власну дорогу для забезпечення безпеки і в цьому контексті результат є набагато більш вагомим, ніж обраний шлях", - сказав Петро Порошенко.