понеділок, 14 грудня 2009 р.

Сільвіо Берлусконі залишається у лікарні, політикум обговорює інцидент

РИМ, 14 грудня. (Ірина Кащей - УКРІНФОРМ). Прем'єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі залишається у лікарні Мілана під наглядом медиків, оскільки його стан є дещо важчим, ніж показали попередні дані. Хірургічне втручання прем'єрові не буде потрібно, зазначив його лікар Альберто Дзангрілло, передає власний кореспондент УКРІНФОРМу.
Глава уряду ледве може харчуватися, і проходить терапію анальгетиками та антибіотиками, повідомив медик. Берлусконі у лікарні приймає телефонні дзвінки та друзів і політиків. Зокрема, зателефонував президент Італії Джорджо Наполітано, який висловив прем'єрові свою особисту підтримку, а у своєму офіційному зверненні закликав політиків "перевести всі політичні протистояння у рамки відповідального самоконтролю та цивільності, запобігаючи та відсікаючи таким чином розгортання спіралі насильства".
Водночас є політики, які частково покладають вину за випадок на самого прем'єра. Так, опозиціонер Антоніо ді П'єтро, засудивши акт агресії, зауважив, що "Берлусконі є підбурювачем насильства". Ще один опозиціонер Розі Бінді зазначила, що глава уряду частково відповідальний за клімат насильства та нетерпимості, що склався в країні.
У лівій газеті "Уніта" з'явилось припущення, що сувенір, яким пожбурили у Берлусконі, завдав йому фізичних страждань, однак додав йому політичних дивідендів під час майбутньої передвиборчої кампанії. Одразу ж зі спростуванням цієї думки виступив речник Берлусконі Паоло Бонаюті.
Водночас апарат безпеки прем'єра зазначає, що охорона глави уряду є максимальною.
Як повідомляв УКРІНФОРМ, прем'єр-міністра Італії Сільвіо Берлусконі було поранено в Мілані 13 грудня після політичного зібрання, коли психічно неврівноважений чоловік кинув у нього важкий сувенір з зображенням Міланського собору. Сільвіо Берлусконі було госпіталізовано до міланської лікарні Сан Раффаеле. Нападника затримано.