четвер, 17 грудня 2009 р.

Населення Індії, а не Китаю, стане найчисельнішим у 2025 році - експерти США

КИЇВ, 17 грудня. /УКРІНФОРМ/. США вважають, що до 2026 р. чисельність населення Китаю почне знижуватися. За їх прогнозами, обнародуваними у вівторок фахівцями з федерального Бюро перепису, вже 2025 р. найбільш густонаселеною країною світу стане Індія.
За цими оцінками, в Китаї пік чисельності населення буде досягнуто 2026 р., він становитиме менше 1,4 млрд осіб. Раніше передбачалося, що цей рівень буде вищим. На думку американських фахівців, зміна динаміки пояснюється перш за все зниженням так званого "коефіцієнта плодючості", повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на ІТАР-ТАСС.
Мається на увазі очікувана кількість пологів на кожну жінку. У Китаї цей показник 1990 р. оцінювався в 2,2, а з 2000 р. не перевищує 1,6. В Індії він зараз становить, за оцінками фахівців, 2,7. Відповідно приріст населення в Індії дорівнює зараз приблизно 1,4% на рік. Це майже втричі вище, ніж у Китаї.