КИЇВ. /УКРІНФОРМ/. США у понеділок, 3 травня, вперше повідомили про розмір свого ядерного арсеналу, розкривши один із головних секретів у спробі активізувати зусилля щодо нерозповсюдження зброї. До кінця вересня минулого року у розпорядженні Пентагону знаходилися в цілому 5 113 боєголовок, передає УКРІНФОРМ із посиланням на Рейтер.
"США демонструють, що стають усе більше прозорими. Це частина наших зобов'язань з метою підготувати основу для активізації режиму нерозповсюдження і подальшого контролю над озброєннями", - сказав репортерам високопоставлений представник американського оборонного відомства.
Проте, аналітики попереджають, що розкриття цих даних може негативно вплинути на імідж США, оскільки інші країни можуть злякатися, побачивши, як багато ядерної зброї збереглося у Штатах через два десятиліття після закінчення "холодної війни".
Повідомлення про розмір ядерного арсеналу США з'явилося менше, ніж через місяць після того, як президент Барак Обама оголосив про нову політику, що обмежує використання ядерної зброї Сполученими Штатами, і підписав знаковий договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь з Росією.
Як повідомляв УКРІНФОРМ, 8 квітня 2010 року президент Росії Дмитро Медведєв і президент США Барак Обама підписали новий російсько-американський договір про стратегічні наступальні озброєння (СНО-3), згідно з яким США і РФ протягом семи років доведуть максимальну загальну кількість ядерних боєзарядів до 1550 одиниць, а кількість носіїв - до 800, при цьому число оперативно розгорнутих носіїв обмежується 700 одиницями.
У Росії на бойовому чергуванні, за даними на початок 2009 року, знаходилося трохи більш як 2820 ядерних боєзарядів.