СІМФЕРОПОЛЬ, 3 липня. /Наталя Панченко – УКРІНФОРМ/. Нафтові забруднення відсутні як на дні та поверхні Керченської протоки, так і на узбережжі. Такого висновку дійшла робоча група у складі представників Міністерства охорони навколишнього середовища, МНС України, Мінекології та інших зацікавлених відомств, які детально обстежували акваторію моря у районі Керчі, Керченської протоки та о. Коса Тузла 1 та 2 липня за допомогою повітряного та морського транспорту. Про це кореспондентові УКРІНФОРМу повідомили у прес-службі Головного управління МНС України в Криму.
Силами Керченського морського координаційного аварійно-рятувального центру та Спеціального морського загону МНС України проведено також водолазне обстеження берегової лінії та поверхні моря у районах с. Геройське, Керченського міського пляжу та набережної, Тобечицької перемички, Аршинцівської коси та о. Коса Тузла. За словами заступника міністра МНС України Михайла Болотських, відеозйомка, що проводилась під час обстеження, показала відсутність на дні навіть дрібних фракцій мазуту. Виявлено незначні залишки мазуту в трюмах носової частини судна, що можуть нині створювати певні проблеми.
Окрім цього, представники робочої групи побували у місцях масового відпочинку громадян, на о. Коса Тузла та керченських міських пляжах. При особистому огляді пляжів, а також у бесідах з відпочиваючими, членами комісії встановлено, що нафтові забруднення на березі повністю відсутні. Плям нафтопродуктів на поверхні моря немає. Загибель птахів, риби та інших тварин не зазначена. «Тому чутки про нове глобальне забруднення Керченської протоки не відповідають дійсності», - підкреслили у прес-службі.
Як раніше зазначали у прес-службі ГУМНС України в АР Крим, фахівцями МНС проводиться постійний моніторинг стану прибережної зони у тісній взаємодії з усіма зацікавленими відомствами (морським портом, прикордонниками, екологами та керівниками місцевих органів влади). Ці заходи дозволяють оперативно реагувати на можливі викиди нафтопродуктів.
М. Болотських підкреслив, що «російській та українській робочій групі необхідно остаточно вирішити питання щодо розслідування причин катастрофи, підняття та транспортування затонулої носової частини корабля».
Немає коментарів:
Дописати коментар
Коментувати: