
Про це УКРІНФОРМу повідомив головний лікар Київської станції швидкої допомоги Анатолій Вершигора.
"У нас нічого не змінилося у зв'язку зі спекою, викликів на теплові удари не було. У нас розбиваються дельтаплани і збільшилася кількість утоплених", - сказав він.
Водночас медики нагадують, що у літній час дуже важливо пам'ятати про профілактику теплового і сонячного ударів і робити все для того, щоб уникнути можливих проблем зі здоров'ям.
Головне - не допускати перегрівання і втрати води організмом. Річ у тім, що у спеку наш організм включає механізми терморегуляції. При цьому для збільшення тепловіддачі підвищується потовиділення, розширюються судини шкіри, дихання стає частішим. Якщо при перегріванні не усунути причину поганого самопочуття, організм продовжує втрачати багато рідини за рахунок потовиділення, збільшується її циркуляція в периферійних тканинах, через що виникає недостатність кровопостачання головного мозку і серця.
Сонячний і тепловий удари мають схожі прояви. Головними симптомами теплового і сонячного ударів є головний біль, запаморочення, сонливість, слабкість, блювання, висока температура до 40 градусів, можуть бути м'язові спазми і біль, розлади зору, кровотеча з носа, галюцинації, втрата свідомості.
Аби уникнути негативного впливу сонця на здоров'я, у спекотні дні насамперед необхідно знизити фізичну активність, уникати вживання алкоголю і не обмежувати себе у водних процедурах.
Літнім людям слід частіше пити воду, не чекаючи, доки виникне відчуття спраги. Більш пильно необхідно стежити за водним статусом людей, які не можуть обслуговувати себе самостійно. До таких належать хворі, прикуті до ліжка, діти, пацієнти зі зниженою розумовою функцією.
У спеку краще віддати перевагу продуктам, багатим на вуглеводи і білки.
Медики також попереджають, що хворим, які вживають будь-які лікарські препарати, слід обов'язково радитися з лікарем щодо того, як вони можуть впливати на організм у спеку. Зокрема, препаратами високого ризику в період спеки є діуретики, антихолінергічні засоби, нейролептики.
Люди з підвищеною чутливістю до спеки повинні залишатися в прохолодних або кондиціонованих приміщеннях протягом того часу, коли сонце перебуває у найбільш активній фазі (з 12:00 до 16:00).
Важливо звертати увагу й на одяг. У період літньої спеки слід обирати одяг з легких і натуральних матеріалів, носити головні убори, а також уникати тісного одягу.
На пляжі слід користуватися парасолькою. У перші три дні перебування на морі краще взагалі залишатися в тіні, особливо у найспекотніші години дня (з 10 до 14). Перші сонячні ванни мають тривати не більше 15-20 хвилин, потім цей час можна збільшити до двох годин із обов'язковими перервами.
Надія Юрченко, КИЇВ. 9 липня 2012 року.
http://www.ukrinform.ua/ukr/news/1740092
Нажаль, на пляжі немає кондиціонерів)) Доводиться рятуватись в воді (яка в нас ну таааака "чиста", що аж ах!), або в тіні (в якій іноді, теж непереливки)..
ВідповістиВидалити