
З 15 держав, які вже опублікували демографічну статистику, 11 зареєстрували за 2011 рік зниження сумарних коефіцієнтів народжуваності (середня очікувана кількість дітей в однієї жінки за дітородний період).
Найбільше змінилися показники у країнах, які сильніше від інших постраждали внаслідок кризи євро, зазначає видання. В Іспанії сумарний коефіцієнт народжуваності знизився з 1,46 дитини у 2008 році до 1,38 у 2011 р., у Латвії - з 1,44 до менш як 1,20.
Томас Соботка з Віденського інституту демографії констатує, що останні три роки у цих країнах перекреслили зростання народжуваності за попередні десять років.
Незалежно від фактичного рівня дітонародження - високого, як у Великій Британії, або низького, як в Угорщині, - тенденції скрізь схожі: десятирічне зростання зупинилося приблизно у 2008 році з настанням кризи, а в 2011 році почалося зниження.
Рецесія позначилася і на показниках укладення шлюбів і народжуваності у місцевого населення. Якщо молоді пари відкладають зі створенням сім'ї й народженням дітей до появи стабільного доходу, то дійсно очевидний взаємозв'язок між створенням сім'ї та безробіттям, особливо безробіттям серед чоловіків.
Нагадаємо, безробіття у країнах єврозони підвищилося до 11,1% у травні поточного року, досягнувши рекордно високого показника з початку відстеження цих даних у 1995 році.
http://www.ukrinform.ua/ukr/news/retsesiya_znizila_narodguvanist_v_e_vrozoni_1739199
http://www.ukrinform.ua/ukr/news/retsesiya_znizila_narodguvanist_v_e_vrozoni_1739199
Європейці багато думають над тим, а що ж станеться, якщо вони народять дитину, довго зважуються на "цей відповідальний крок", розмірковують над всіма за і проти, аж поки роки не беруть своє... Старіння нації для європейців - проблема не економічна, це передусім проблема психологічна... Їм не з кризою потрібно боротися, а до психолога частіше ходити.
ВідповістиВидалити