
"Психолог передбачає, що поведінка може приводити до емоцій так само, як емоції можуть приводити до поведінки. Цим пояснюється успішність багатьох шлюбів "за розрахунком", - говориться в статті.
Щоб перевірити свою теорію, Уайсмен запропонував добровольцям поводитися так, неначе вони вже закохані: триматися за руки, дивитися в очі, усміхатися. Виявилося, що 45 відсотків пар, які "грали в любов", захотіли знов побачитися.
Дослідження, проведене іншим вченим, Робертом Епштейном, підтвердило, що в сім'ях, створених "за розрахунком", почуття згодом посилюються, в той час як в шлюбах "по коханню", вони, навпаки, стихають.
Епштейн протягом восьми років вивчав шлюби "договірні", поширені серед індійців, пакистанців і ортодоксальних євреїв. Він опитав більше ніж 100 пар, і виявилося, що в шлюбах, організованих батьками, священнослужителями або свахами, любов поступово міцнішає.
А ось в шлюбах, укладених по любові, почуття через 18 місяців стають вдвічі слабше. Засліплені пристрастю пари часто просто не звертають уваги на такі речі, як схожі сімейні цінності, інтереси і життєві цілі.
Хоч і в "шлюбі за розрахунком" все одно повинна бути "іскра", зазначає дослідник.
http://www.ukrinform.ua/ukr/news/u_shlyubah_za_rozrahunkom_lyubov_mitsnie__zatverdguyut_britanski_psihologi_1739530
http://www.ukrinform.ua/ukr/news/u_shlyubah_za_rozrahunkom_lyubov_mitsnie__zatverdguyut_britanski_psihologi_1739530
Немає коментарів:
Дописати коментар
Коментувати: