середа, 4 лютого 2009 р.

Рішення Гаазького суду дозволяє Україні та Румунії розпочати нафтову розвідку біля острова Зміїний

КИЇВ, 3 лютого. /УКРІНФОРМ/. Рішення Міжнародного суду ООН в Гаазі у справі про делімітацію континентального шельфу та виключних економічних прав України і Румунії (щодо о. Зміїний) має позитивне значення для розвитку співробітництва між двома державами, оскільки усуває з порядку денного двосторонніх відносин серйозний конфліктний фактор - наявність спору, що зачіпає важливі для обох країн інтереси. Про це заявив заступник глави Секретаріату Президента України Андрій Гончарук, повідомляє УКРІНФОРМ із посиланням на офіційний сайт Глави держави.

А.Гончарук нагадав, що рішення суду визначило лінію розмежування континентального шельфу та виключних економічних зон України та Румунії у північно-західній частині Чорного моря, тобто морських просторів поза межами їхніх територіальних вод. "Важливо відзначити, що рішення суду було ухвалено одностайно і всебічно обгрунтоване судом з точки зору міжнародного морського права та розроблених ним у ході тривалої практики методів делімітації", - підкреслив він, нагадавши також, що більшість аргументів румунської сторони, на яких вона будувала свою позицію, були відхилені судом. Зокрема, Гаазький суд не погодився з твердженням, що о. Зміїний свого часу був включений до складу СРСР всупереч Паризькому мирному договору.

За словами заступника керівника СП, суд також відкинув претензію Румунії на те, що навколо Зміїного може існувати лише 12-тимильна зона, яка включає в себе лише територіальне море. "Лінія делімітації, проведена судом, засвідчила: о. Зміїний має також континентальний шельф та виключну економічну зону поза межами цієї смуги", - сказав він.

А.Гончарук нагадав, що в результаті визначеної судом лінії делімітації морські простори в її районі співвідносяться як 2,1:1 на користь України. "На боці України залишилися практично всі розвідані нафтогазові родовища", - наголосив заступник глави Секретаріату.

На його переконання, встановлення чіткої лінії розмежування створить сприятливі умови для залучення кожною зі сторін іноземних інвестицій з метою розвідки та експлуатації природних ресурсів у цій частині Чорного моря.