
Таку думку висловив політичний експерт, керівник аналітичного центру «Спільна Мета» Руслан Бортнік, повідомляє УКРІНФОРМ.
«Так, явка виборців на виборах до Верховної Ради України у 2006 році становила 67,6%, на позачергових у 2007-му - 62%, у першому турі виборів Президента України 2010 року - 66,7%. Наразі ж, за даними різних соціологічних досліджень, явка виборців 28 жовтня становитиме 65-70%. Хоча, на мою думку, ця цифра буде ближчою до 69-70% й результату 2002 року – 69,26%. Україну може очікувати рекордна за останній час явка виборців", - вважає Бортнік.
На його думку, це обумовлено, зокрема, тим, що парламентські вибори проходитимуть за мажоритарно-пропорційною виборчою системою, а це значно підвищить мобілізацію електорату. Експерт зауважив, що виборця агітуватимуть не лише представники політичних партій, з яких реальні шанси на потрапляння до парламенту мають лише 5-6, але й понад 3 тисячі мажоритарних кандидатів. "На вибори прийдуть голосувати за «свого кандидата» частина виборців, які б ніколи не пішли голосувати за партії. За мажоритарно-пропорційної системи люди суб’єктивно усвідомлюють себе більш причетними до вироблення державної політики", - наголосив політолог.
За словами Бортніка, слід взяти до уваги й те, що політична реклама й методи мобілізації
стають все комерціоналізованішими й ефективнішими. Інтенсивність і
якість такої реклами помітно зросла порівняно з попередніми виборчими
компаніями, зазначає він. "І хоча унікальний результат в 80,6% явки виборців, досягнутий під час другого туру президентських виборів 2004 року,
навряд чи вдасться повторити найближчим часом, при збереженні існуючих
тенденцій і виборчої системи кількість виборців, які приходять на
дільниці, швидше за все, зростатиме» - підсумував керівник центру "Спільна Мета".
http://www.ukrinform.ua/ukr/news/1764688
http://www.ukrinform.ua/ukr/news/1764688
Да развели такую предвыборную гонку, что у людей уже просто спортивный азарт появился :)
ВідповістиВидалити