ХАРКІВ, 2 вересня. /Віта Дубовик - УКРІНФОРМ/. "Пращури" сучасної гривні - "метелики" та "аероплани" - представлено на виставці, що відкрилась сьогодні в Управлінні НБУ в Харківській області, передає кореспондент УКРІНФОРМу з місця події. Захід присвячено 12-й річниці проведення в Україні грошової реформи.
Експозиція відкривається срібною гривнею кінця 10 століття. На данний час ця монета коштує близько 150 тисяч гривень. Також на стендах представлено монети, на яких вперше було зображено тризуб, кліше фальшивих грошей, що друкувалися за часів Директорії, паперові купюри періодів гетьмана Скоропадського та Центральної ради.
"Зараз ми знаємо, що існувало безліч валют, а от, що майже кожні гроші мали свою неофіційну назву, мало кому відомо. Гроші Центральної ради в народі називали "лопатки", по назві жіночого вбрання (фартушків) на Київщині, - розповідає керівник музею цього банку Людмила Орел. А паперові розмінні гроші (офіційна назва - шаги) також Центральної ради мали народну назву - "метелики". Це були перші гроші в історії української банківської справи, виконані з перфорацією для кращого їх розділення. У них були трохи підняті ліві та праві краї. Звідси і пішла народна назва. Через нестачу готівки у той же час друкувалися додаткові гроші, що дістали "прізвисько" - аероплани, за підняті до гори кінчики".
Виставка також висвітлює розвиток банківської справи часів Великої вітчизняної війни, охоплює весь радянський період і завершується ювілейними та пам'ятними монетами, що було випущено у 2008 році.
Довідка УКРІНФОРМу. Грошова реформа проводилася Національним банком України з 2 по 16 вересня 1996 року і носила відкритий, безконфіскаційний характер. Результатом реформи стало введення національної української валюти - гривні.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Коментувати: