ЧЕРНІГІВ, 4 вересня. /Наталія Потапчук - УКРІНФОРМ/. Упродовж поточного року фермери Чернігівщини постійно потерпають від тиску, який чинять на них заїжджі багатії, а часом і керівники районних гілок влади: вони вимагають від фермерів продати свої поля. "Латифундисти тиснуть з усіх боків і повсюдно, незалежно від родючості наявних ґрунтів. Ще торік такого не було", - сказав кореспонденту УКРІНФОРМу голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Чернігівської області Петро Янковенко.
Він розповів, що ажіотаж на землю, який спостерігається останнім часом, нерідко ставить фермерів у скрутне становище. Якщо вони не хочуть розлучатися із орендованою ділянкою, крупний землевласник отримує бажане шляхом підвищення для селян-орендодавців відсотку орендної плати. "Конкурувати з цими багатіями нам важко", - зауважив П. Янковенко.
Інший шлях відбирання землі у фермера, за його словами, - це переоформлення площ, виділених тому в постійне користування, на такі, що орендуються. Голова Асоціації пояснив, що Конституційний Суд відмінив положення Земельного Кодексу, яким земля, виділена селянину для створення фермерського господарства, вважається орендованою і таким чином закріпив цю землю за ним довічно, на весь період ведення фермерської діяльності. Однак на місцях працівники відділів земресурсів часом користуються незнанням фермерами тонкощів земельного законодавства і змушують їх брати свої ділянки в оренду. Хоча робити це повинні тільки ті, хто отримував землю після 1 січня 2002 року, тобто, після вступу в дію Земельного Кодексу України.
Говорячи про причини виникнення зазначених проблем у фермерів, Петро Янковенко висловив думку, що ґрунтуються вони на бажанні багатіїв не стільки працювати на землі, як "застовпити" за собою ділянки з метою подальшої їх приватизації. Адже господарник, який орендує землю, має право згодом її викупити. Втім, упевнений голова Асоціації, все це явище тимчасове. "Мине трохи часу, і у нас знову шукатимуть господаря, який працюватиме на землі", - сказав він.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Коментувати: