пʼятниця, 5 вересня 2008 р.

ПОЛТАВА, 2 вересня. (УКРІНФОРМ). Поховання жінки пізньо-сарматської доби розкопали археологи Полтавщини в одному з курганів в Чутівському районі. За словами директора Центру охорони та досліджень пам'яток археології управління культури Полтавської ОДА Олександра Супруненка, жінка була дуже впливовою в своєму роді, про що свідчать покладені поруч з нею бронзове люстерко, кинджал та залізні ножиці, а ще срібна брошка, аналогів якій не існує.
Окрім того, в черепі жінки було знайдене залізне шильце. "Можливо, це й стало причиною смерті", - сказала керівник археологічної експедиції Оксана Коваленко.
Довідка. Сармати - загальна назва народу, що панував у степах України після занепаду Скитської держави. За Геродотом, сармати походили від амазонок, що взяли шлюб зі скитськими чоловіками. Звідси одна з версій походження назви "сармати" - від "сар" (цариця) і "мати", тобто, "нащадки жінок-цариць" (амазонок).
Своєрідною рисою суспільного ладу сарматів було високе становище жінок у родині й суспільстві. Вони були не тільки охоронницями вогнища й виховательками дітей, але й воїнами нарівні із чоловіками. Так, грецький історик Геродот відзначав, що їхні жінки "їздять верхи на полювання із чоловіками й без них, виходять на війну й носять однаковий із чоловіками одяг... Жодна дівчина не виходить заміж, доки не вб'є ворога".
Поселення сарматів в Україні не знайдені, наявні лише кургани, що свідчить про кочовий спосіб життя цього народу.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коментувати: