На свято Богоявлення, відоме у народі як Водохреща, центральне місце займають обряди, пов'язані з водою, і один з них - купання в ополонці. З огляду на те, що купання у крижаній воді може бути небезпечним та мати негативні наслідки для здоров'я людини, лікарі закликають виважено підходити до цього обряду.
Лікар розповів, що безпосередньо після запливів у ополонці фіксується, зокрема, збільшення в крові людини кількості формених елементів, особливо лейкоцитів і лімфоцитів. Це явище, яке дещо нагадує стрес, зберігається протягом 4 годин. "Безумовно, при атеросклерозі, гіпертонії, ревматизмі, активних формах туберкульозу легенів, інших гострих і хронічних захворюваннях відхилення такого роду не просто небажані, а неприпустимі", - застеріг він.
Тим, хто вирішив розпочати загартовуватися з купання в ополонці, він радить спочатку порадитися з лікарем і не забувати про такі правила.
Обов'язково купайтеся у знайомому або пристосованому для зимового купання місці з облаштованим заходом у воду.
Приходьте на ополонку з супроводжуючим. Візьміть з собою туристичний килимок або навіть просто газету щоб постелити під ноги при роздяганні та одяганні.
Купатися треба швидко, якщо ви новачок - тільки пірнути у крижану воду та відразу виходити.
Одяг має бути зручним для одягання, не тісним і з найменшою кількістю гудзиків.
Перед купанням не слід вживати алкоголю, палити, а також купатися на голодний шлунок та відразу після прийняття їжі.
"Не забувайте про поступовість і здоровий глузд", - підкреслив головлікар Київського міського центру здоров'я.