пʼятницю, 16 липня 2010 р.

МОЗ рекомендує під час спеки збільшити вживання рідини, легкий одяг та прохолодні приміщення

Аби уберегти своє здоров'я від негативного впливу спекотної погоди, перш за все необхідно збільшити кількість вживання рідини впродовж дня, - радить головний кардіолог Міністерства охорони здоров'я України Юрій Сіренко.
За словами лікаря, повідомляє прес-служба МОЗ, люди похилого віку повинні часто вживати воду, не очікуючи на відчуття спраги. "Більш пильно потрібно слідкувати за водним статусом людей, які не можуть обслуговувати себе самостійно, до таких належать лежачі хворі, діти, пацієнти зі зниженою розумовою функцією", - говорить Юрій Сіренко.
Кардіолог також радить уникати влітку вживання алкоголю, особливо це стосується важких алкогольних напоїв.
"Люди з підвищеною чутливістю до спеки мають залишатися у прохолодних або кондиційованих приміщеннях протягом того часу, коли сонце перебуває у своїй найбільш активній фазі (з 12:00 до 16:00). Важливо звертати увагу на одяг. В період літньої спеки потрібно обирати одяг з легких та натуральних матеріалів, носити головні убори, а також слід уникати тісної одежі", - відмічає лікар та додає, що спека - це той період, коли можна не обмежувати проведення водних процедур. Крім того, у спекотні періоди необхідно знизити звичайну фізичну активність. Обмін тепла в організмі людини (метаболічна теплопродукція) залежить від рівнів фізичної активності, акліматизації, віку та будови тіла. Люди мають знати про підвищення ризику при фізичній активності під час спекотної погоди та симптоми теплового удару.
Хворим, які вживають будь-які лікарські препарати, слід обов'язково радитися зі своїм лікарем стосовно того, як вони можуть впливати на організм людини під час періоду літньої спеки.
Інші матеріали на цю тему: