суботу, 23 квітня 2011 р.

П'ять правил виходу з посту від МОЗ

В останні дні Великого посту, після якого християни почнуть святкування Пасхи, дієтологи попереджають про небезпеку, що може виникнути під час різкої зміни харчового раціону. Тому помірне, поступове і зважене розширення набору продуктів та їх кількості необхідне всім без виключення, особливо це стосується людей із захворюваннями серцево-судинної, дихальної, травної, ендокринної та сечовидільної систем.
Як повідомили УКРІНФОРМу в прес-службі МОЗ, надмірне споживання тваринної їжі, яка присутня у великій кількості на святкових столах у кожній українській родині, разом із вживанням алкоголю може спричинити різке погіршення стану здоров'я, обумовити загострення хронічних захворювань та викликати ускладнення. Тому для попередження наслідків виходу із посту дієтологи радять притримуватися кількох правил.
Перш за все, кількість їжі, яка споживається за святковим столом, не повинна бути надмірною: краще припинити їсти, коли ще лишається невеличке відчуття голоду. Не слід також намагатися з'їсти більше за допомогою лікарських засобів, які здатні лише частково покращити перетравлення їжі.
Не слід вживати понад 150-200 грамів м'яса (зокрема жирного - свинини та баранини), більше одного яйця та багато соусів (в т.ч. майонезу), які містять велику кількість тваринних жирів.
Безпечним та корисним вибором, на думку дієтологів, буде риба та фрукти, овочі, злакові продукти, оскільки рослинна їжа, окрім вмісту корисних мікроелементів та вітамінів, містить харчові волокна, що забезпечують повноцінну роботу органів травлення та попереджують розвиток багатьох небезпечних захворювань.
Алкоголь взагалі не повинен вживатись без їжі. Його кількість після посту слід зменшити у два-три рази відносно до звичайної, адже отруєння алкоголем посідає перше місце серед причин госпіталізації українців у святкові дні разом із підвищеним травматизмом, що також пов'язане з алкогольним сп'янінням.
Дієтологи застерігають: дітям, підліткам, особам похилого віку та хворим із хронічними хворобами внутрішніх органів протягом перших днів взагалі слід утриматися від вживання тваринної їжі, а тим більше від алкоголю. Додавання риби та м'ясних продуктів до пісних страв має відбуватися поступово.
Наведені п'ять правил не можна вважати вичерпними та універсальними для всіх, зазначається у інформації МОЗ. Кожна людина знає свій організм, як ніхто інший. Але якщо ви страждаєте хронічними хворобами, варто обговорити з вашим лікарем особливості харчування після закінчення дотримання пісної дієти, наголошують медики.
Дієтологи радять будувати свій харчовий раціон на розумних обмеженнях, необхідних для підтримання якісного та тривалого життя.
Укрінформ
http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=1007969