ВАШИНГТОН, 13 грудня. (Наталія Буквич - УКРІНФОРМ). Українська служба "Голосу Америки" відзначила своє 60-річчя. Урочистості з цієї нагоди пройшли у штаб-квартирі телерадіокомпанії у Вашингтоні, передає власний кореспондент УКРІНФОРМу.
З ювілеєм колектив служби привітали представники президентської адміністрації, Конгресу та Державного департаменту США, дипломатичного корпусу, неурядових організацій, наукових центрів та української громади Америки. Усі гості щиро бажали журналістам творчої наснаги та подальшої плідної праці.
Конгресвумен з українським корінням Марсі Каптур у своєму виступі відзначила надзвичайно важливу роль "Голосу Америки" у донесенні об'єктивної та актуальної інформації до українців їхньою рідною мовою. "Це -центральний і правдивий голос зараз, як це і було 60 років тому", - наголосила законодавець. Вона передала керівникові служби Адріяну Кармазину спеціальну декларацію, ухвалену Конгресом з нагоди ювілейної річниці виходу в ефір.
Надзвичайний та Повноважний Посол України у США Олег Шамшур у вітальній промові наголосив на тому, що для людей, які народилися в Радянському Союзі, отримали освіту та жили за тоталітарного режиму, "Голос Америки" став вікном правди. "Саме через нього ми могли бачити й вчити власну невикривлену історію, з нього ми дізнавалися про Голодомор та ази демократії", - зазначив дипломат. За його словами, після здобуття Україною незалежності, українська служба телерадіокомпанії продовжує відігравати важливу роль у справі розвитку двосторонніх відносин, міжкультурного діалогу та підтримки демократичних цінностей.
Олег Шамшур зачитав слова вітання на адресу колективу "Голосу Америки" від Президента України Віктора Ющенка. У своєму листі Глава держави висловив вдячність українській службі за багаторічну підтримку демократичного й патріотичного руху, за внесок у перемогу над тоталітарним радянським режимом і відновлення української державності. "У роки "холодної війни" ваше слово було однією з небагатьох можливостей для наших співвітчизників отримувати об'єктивну і правдиву інформацію про події в Україні і світі. Багато українців саме з передач "Голосу Америки" вперше дізнавалися про злочини сталінізму, про Голодомор 1932-1933 років, про традиції визвольної боротьби українського народу, діяльність правозахисників-дисидентів", - йдеться у вітанні.
"Усі ці 60 років, завдяки вам, американський та український голоси мали змогу промовляти один до одного", - зазначив у своєму виступі колишній посол США в Україні Вільям Міллер. На його глибоке переконання, далеко не в останню чергу завдяки плідній роботі колективу телерадіокомпанії, дві різні культури змогли зрозуміти одна одну, а два народи - налагодити справжній діалог. "І зараз ми добре розуміємо приналежність до однієї спільноти та розділяємо спільні цілі, досягнення яких потребує об'єднаних зусиль", - підсумував Вільям Міллер.
"Голос Америки" - інформаційна мережа (радіо, телебачення, Інтернет), яка фінансується Конгресом США і підпорядковується незалежній Раді з питань мовлення. Українською мовою перший вихід в ефір відбувся 12 грудня 1949 року з Нью-Йорку. За часів "холодної війни" Українська служба "Голосу Америки" транслювала по 5 годин радiопрограм на добу.
У середині 1992 року "Голос Америки" почав мовити також у внутрішньому радіоефірі України i водночас відкрив корпункт у Києві. У 1993 році Українська служба стала першою мовною службою компанії, яка розпочала телевізійне мовлення - мільйони українців відкрили для себе "Вікно в Америку". У грудні 2004 року, після низки прямих включень з 5-им каналом під час Помаранчевої революції, дебютувала щоденна телепрограма новин "Голосу Америки" "Час-Time".