ВІННИЦЯ, 9 червня. (Юрій Сікорський - УКРІНФОРМ). У виправній колонії номер 81, що в селищі Стрижавці поблизу Вінниці, сталось друге самогубство протягом одного тижня. Наклав руки на себе 43-річний в’язень Євген Комарницький.
Про це повідомив координатор «Вінницької правозахисної групи» Дмитро Гройсман. Офіційна інформація про подію відсутня.
Про Євгена Комарницького відомо, що він уродженець Львова, мав п’ять судимостей за крадіжки, важкі тілесні ушкодження. Остання була за навмисне вбивство.
“Вінницька правозахисна група підтверджує факт другого самогубства, - сказав нашому кореспонденту Є.Гройсман. – Ми не знаємо його мотивів, як не знаємо і мотивів першого. Нас дивує, що адміністрація виправного закладу наполегливо вмовляла родичів першого самогубця не забирати тіло для поховання, а поховала його власними силами”.
Як зауважує Є.Гройсман, за принципами Європейського суду з прав людини, держава має обов’язок утримувати від самогубств людей, які перебувають в місцях позбавлення волі. Є кілька рішень згаданого суду, де це чітко сказано.
“Ми впевнені в тому, що держава не дотрималась своїх обов’язків як у першому випадку, так і в другому, – зазначив правозахисник. - Отже, слід провести розслідування ситуації, яка склалась в колонії номер 81”.
Дмитро Гройсман також повідомив, що йому вже достеменно відомо про неадекватну оплату праці ув’язнених в колонії. За його словами, вони отримують за свою роботу всього близько 10 гривень на місяць. Такі виробничі стосунки він назвав рабством.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Коментувати: